Нововолинська центральна міська лікарня

Кардіологічне відділення

У складі Нововолинської ЦМЛ з 1985р. функціонує кардіологічне відділення на 30 ліжок для надання стаціонарної допомоги жителям міста.

Медична допомога надається при наступних захворюваннях:

 • ішемічна хвороба серця, а саме – інфаркт міокарду, стенокардія;
 • артеріальна гіпертензія;
 • порушенням серцевого ритму та провідності;
 • серцева недостатність;
 • запальні захворювання міокарду;
 • кардіоміопатії;
 • тромбоемболія легеневої артерії.

Пацієнтам з серцево-судинними проблемами проводяться наступні обстеження:

 • електрокардіографія
 • ехокардіографія
 • добове моніторування ЕКГ та артеріального тиску
 • ультразвукова доплерографія судин
 • дослідження крові на холестерин (ліпідограма)

Відділення оснащене необхідним медичним обладнанням: електрокардіографом, приліжковим кардіомонітором, холтерівським монітором ЕКГ та артеріального тиску, дефібрилятором.

Очолює відділення з 2007р. Радійчук Володимир Мефодійович, лікар вищої категорії із стажем роботи 36 років. У відділенні також працює Федюра Ігор Васильович, лікар першої категорії, стаж роботи 11 років.

В середньому щороку у відділенні лікується 1100 хворих, 10% з них це інваліди та учасники ВВВ, близько 15% – жителі навколишніх сіл та районів.

Відділення активно співпрацює з обласними відділеннями: кардіологією, кардіохірургією, відділенням електрофізіологічних досліджень серця, інвазивною кардіологією та реперфузійним центром Луцької міської клінічної лікарні.

Для відновлення коронарного кровотоку при гострому коронарному синдромі пацієнти направляються в реперфузійний центр Луцької міської клінічної лікарні цілодобово відповідно до показів.

Лікарями-кардіологами надається консультативна допомога пацієнтам всіх відділень, що мають супутню серцеву патологію та потребують кваліфікованої допомоги.

У відділенні проводиться холтерівське моніторування ЕКГ і артеріального тиску хворим з порушеннями серцевого ритму, провідності, ішемічною хворобою серця, підвищеним артеріальним тиском, в тому числі юнакам призовного віку. Протягом року обстежується біля 160 пацієнтів.

Під час проведення холтерівського моніторування.

 

Кращі медичні сестри кардіологічного відділення в процесі роботи.

 

Електрокардіографічне обстеження.

 

Ішемічна хвороба серця (ІХС) – одна з головних причин високої смертності, втрати працездатності та зниження якості життя дорослого населення в Україні. Найпоширенішим симптомом ІХС є біль, який може бути пекучого, стискаючого характеру, що виникає при фізичному або емоційному навантаженні, може проводитись в ліву руку, шию, нижню щелепу. Біль зникає або зменшується у стані спокою чи після прийому нітрогліцерину. Причиною болю є звуження судин, що живлять м’яз серця, атеросклеротичними бляшками та невідповідність між доставкою і споживанням кисню при підвищеному навантаженні на серце. Якщо Ви відчули такі симптоми, необхідно негайно звернутися до лікаря, а при інтенсивному безперервному болю понад 15 хвилин викликати бригаду екстреної медичної допомоги для термінової госпіталізації та надання кваліфікованої медичної допомоги. Своєчасне звернення при серцевому нападі надасть можливість встановити стент, топ та відновити коронарний кровотік в судинах серця та зменшити розміри пошкодженої ділянки серцевого м'язу, тим самим врятувати життя людині.

Дбайте про своє здоров’я завчасно, а ми допоможемо Вам подолати недугу разом!