Нововолинська центральна міська лікарня

Офтальмологічне відділення

З 1981 року у складі Нововолинської ЦМЛ функціонує офтальмологічне відділення, яке з 1999 року та по даний час очолює лікар вищої категорії Мазурик Ірина Володимирівна зі стажем роботи 33 роки.

Відділення розраховане на 17 ліжок для хворих з офтальмологічною патологією та 5 ліжок для хворих з ЛОР патологією.

Основною метою роботи медичного персоналу є надання висококваліфікованої планової та ургентної допомоги пацієнтам.

Освоєні та широко застосовуються такі методи обстеження офтальмологічних хворих: візіометрія, пряма та зворотня офтальмоскопія, біомікроскопія, скіаскопія, периметрія, УЗД ока, тонометрія, тонографія, екзофтальмометрія.

 

 

Сьогодні у відділенні ефективно здійснюється увесь спектр сучасних методів лікування катаракти, глаукоми, наслідків травм органів зору, судинних захворювань очей, захворювань сітківки та зорового нерву. 

Відділення оснащене офтальмологічним обладнанням: операційний мікроскоп, щілинна лампа, прямий та обернений офтальмоскоп, динамічний периметр, тонометр Маклакова, екзофтальмометр, скіаскопічні лінійки, кольоротест Білостоцького.

За 2017 рік у відділенні проліковано 902 хворих, з яких 172 жителі навколишніх сіл та районів.

Завідувач відділенням активно співпрацює з колегами обласного рівня, проводить консультування пацієнтів з інших суміжних відділень.

З липня 2017 року, спільно з МЦ «Oculus» (м.Львів), к.м.н. Новицьким Маркіяном Ігоровичем в ролі офтальмохірурга організовано оперативне лікування катаракти методом факоемульсифікації, що дало змогу повернути зір 183 хворим.

 

Катаракта — це зміни природного кришталика ока, який втрачає свою прозорість внаслідок вікових змін в структурі білків, з яких він складається. Помутнілий кришталик втрачає свою здатність правильно фокусувати світлові промені на сітківці, в результаті чого формується розмите нечітке зображення. З часом хвороба прогресує, помутніння збільшуються, і людина поступово повністю втрачає зір.

Факоемульсифікація є досконалою технологією хірургії катаракти. Перевагою операції є тунельний мікророзтин рогівки шириною 2,0-2,5 мм. Такий розтин не вимагає накладання швів – так звана «безшовна хірургія». Через тунельний розтин в око вводиться факонаконечник і з допомогою енергії ультразвуку катаракта дробиться (перетворюється на емульсію) і видаляється. Натомість через тунельний розтин імплантується гнучка лінза, яка буде тепер виконувати функції кришталика. Такий кришталик складається в трубочку і вводиться в око, де він розправляється і фіксується в найбільш ідеальному фізіологчному положенні – капсульному мішку природного кришталика.

У результаті цієї операції зір швидко відновлюється.

У випадках катаракти і супутньої короткозорості або далекозорості проводиться їх корекція шляхом підбору відповідної сили штучного кришталика.

Сучасна апаратура і новітні технології дають можливість виконати операцію факоемульсифікацію:

  • без ін’єкцій і повністю безболісно;
  • лише за 15-20 хвилин;
  • настільки атравматично, що вже через кілька днів пацієнт повністю відновлює свою працездатність.

Кожен з працівників відділення докладає максимум зусиль для того, щоб виправдати довіру наших пацієнтів.