Нововолинська центральна міська лікарня

Відділення функціональної діагностики

Відділення функціональної діагностики – багатопрофільний підрозділ Нововолинської центральної міської лікарні, який оснащений сучасною медичною апаратурою зарубіжного і вітчизняного виробництва.

З 01.07.2001р. відділення функціональної діагностики очолює лікар з ультразвукової діагностики вищої кваліфікаційної категорії Бас Неля Василівна. До 2001 року очолювала лікар-функціоналіст Удод Зінаїда Олексіївна.

Описание: IMG_20180904_083615

У відділенні функціональної діагностики працюють лікарі:

 • Харів Аліна Василівна – лікар вищої кваліфікаційної категорії з функціональної та ультразвукової діагностики.
 • Курило Алла Клементівна – лікар вищої кваліфікаційної категорії з функціональної діагностики та першої кваліфікаційної категорії з ультразвукової діагностики.
 • Ягодський Роман Ігорович – лікар другої кваліфікаційної категорії з функціональної діагностики.
 • Ягодський Ігор Петрович – лікар першої кваліфікаційної категорії з ендоскопії.

У відділенні працює 8 середніх та 2 молодших медичних працівників, більшість з яких мають вищу кваліфікаційну категорію.

У відділенні проводяться обстеження серцево-судинної системи, органів дихання, магістральних і периферичних судин, ультразвукове обстеження внутрішніх органів, обстеження вагітних із доплерівським обстеженням кровотоку судин пуповини.

Ультразвукове дослідження серця – ехокардіографія, проводиться на сучасному ультразвуковому апараті Philips. Апарат оснащений кольоровим допплерівським режимом PW, CW, M- і B-режимами. Це дозволяє діагностувати вроджені і набуті вади серця, їх ускладнення, досліджувати стан внутрішньосерцевої геодинаміки, визначати розміри порожнин серця, стан стінок,зони інфаркту,новоутворення,зміни в перикарді,стан клапанного апарату серця.

Описание: IMG_20180904_104807

Серед методів дослідження серця найпоширенішим є електрокардіографія. Дослідження проводиться на сучасних електрокардіографах.

Велоергометрія – поширений і доступний метод діагностики та обстеження хворих з серцево-судинними захворюваннями. Під час дослідження пацієнт здійснює дозоване фізичне навантаження на велоергометрі, з реєстрацією ЕКГ, пульсу та артеріального тиску.

Описание: IMG_20180831_095008

 

Описание: IMG_20180903_125959

Ультразвукове дослідження судин включає ультразвукове ангіосканування та ультразвукову допплерографію. Дослідження проводиться на сучасному апараті Philips, який обладнаний всіма необхідними режимами для вимірювання швидкості кровотоку по судинах та оцінки їх прохідності.

Описание: IMG_20180903_085415

Дослідження функції зовнішнього дихання (спірометрія) проводиться на комп’ютерному спірометричному обладнанні, який дозволяє виявити наявність порушення функцій зовнішнього дихання та діагностувати тип порушення (рестриктивний чи обструктивний).

Аудіометрія – один із методів дослідження гостроти слуху. В основу методу покладено реєстрацію реакції організму ,яка викликана звуковою стимуляцією. Документ, який фіксує результати обстеження, називається аудіограма. На підставі результатів аудіометрії визначається відхилення порогу чутності пацієнта від усередненого порогу чутності нормального слуху. Методи аудіометрії використовують не тільки для визначення відхилення гостроти слуху від норми, але й для діагностування причин порушення слуху.

Описание: IMG_20180905_123630

У відділенні функціональної діагностики знаходиться ендоскопічний кабінет.

Проводяться обстеження:

 • фіброгастродуоденоскопія
 • колоноскопія
 • ректороманоскопія
 • бронхоскопія

Проводяться наступні ендоскопічні маніпуляції:

 • діагностичне дослідження з взяттям матеріалу на цитоморфологічне дослідження.
 • санаційна бронхоскопія з внутрішньобронхіальною інстиляцією.
 • піднаркозний лаваж трахеобронхіального дерева.

Описание: IMG_20180831_123120

Працівники відділення систематично беруть участь у медичних з’їздах, конференціях, симпозіумах. Постійно проводиться робота з розробки, вдосконалення та впровадження нових технологій в роботу відділення.

Відділення працює з 8:00 до 15:22