Нововолинська центральна міська лікарня

До уваги пацієнток жіночої консультації !

Основна мета карантину - унеможливити контакти хворих та вірусоносіїв зі здоровими людьми. Особливо це стосується вагітних та пацієнток похилого віку: без зайвої потреби не слід виходити з дому. На час карантину не проводяться планові диспансерні огляди в жіночій консультації з профілактичною ціллю , також не проводяться планові оперативні втручання та медичні огляди, в повному об'ємі надається медична допомога хворим і вагітним з невідкладною патологією.

Особлива увага вагітним ! Необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, уникати зайвих контактів з людьми, провітрювати приміщення, робити вологе прибирання, пити достатню кількість рідини протягом дня, спати не менше восьми годин, активно рухатись в домашніх умовах. Зайвий раз відкрийте обмінну карту вагітної, перегляньте розділ тестів рухів плоду, проконтролюйте у себе рухи плоду згідно запропонованої методики. Постійно будьте доступні по мобільному зв’язку для контакту з лікарем акушер-гінекологом та акушеркою жіночої консультації, при необхідності дзвоніть в реєстратуру ( тел. 4-90-18. ) Рекомендуємо вести самостійно щоденник вагітної та відмічати: загальний стан, артеріальний тиск, пульс, рухи плоду і т. д. Якщо у Вас з’явилися найменші сумніви щодо самопочуття - підвищення температури тіла, кашель, нежить і інші симптоми можливої хвороби, або ви були в контакті з людиною, яка повернулась з країн, чи міст де виявлено випадки коронавірусу невідкладно телефонуйте до свого сімейного лікаря.

   При порушенні фізіологічного протікання вагітності: болі в животі, попереку, головні болі, підтікання вод, кров’янисті чи інші значні виділення зі статевих шляхів, зниження рухової активності плоду, набряки, підвищення артеріального тиску та інші негайно повідомте телефоном лікаря жіночої консультації щоб отримати кваліфіковану консультацію та тактику подальших дій. В акушерсько-гінекологічному відділення у вихідні дні та щоденно в позаробочий час жіночої консультації для надання невідкладної медичної допомоги цілодобово працює черговий лікар акушер-гінеколог. Постійно дотримуйтесь правил карантину, свідомо оцінюйте обставини та ваші дії при них, уникайте паніки, що може додатково зашкодити вам та вашій дитині.

Будьте здорові та бережіть своє здоров’я !

Завідувач жіночої консультації М.Новосад