Нововолинська центральна міська лікарня

Нове у лікуванні геморою

Нещодавно для проктологічного кабінету поліклініки закуплено вакуумний лігатор і запроваджено малотравматичний, досить ефективний амбулаторний метод лікування внутрішнього геморою — лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями.

Дана методика не потребує загального знеболення, майже безболісна та проводиться в амбулаторних умовах.

Сутність методу полягає в тому, що через аноскоп на гемороїдальний вузол спеціальним пристроєм - вакуумним лігатором, надівається латексне кільце, воно стискає його основу, припиняючи доступ крові, що призводить до поступового відмирання, висушування вузла, який потім залишає організм людини природним шляхом. В методиці застосовують латексні кільця виготовлені з натурального каучуку, вони дуже еластичні та міцні, в той же час є гіпоалергенними і безпечними для людини. Процедуру лігування внутрішнього геморою, як правило, проводять за два, три (найчастіше) і більше сеансів. Найкраще за один сеанс робити лігування одного гемороїдального вузла.

Лігування гемороїдальних вузлів роблять пацієнтам із другою-третьою стадією геморою. На першій стадії у зв'язку з недостатнім виявом гемороїдальних вузлів цю процедуру не проводять. Подекуди процедуру можна робити і на четвертій стадії захворювання, тобто коли вузли постійно випадають, але мають чіткі межі, без виражених зовнішніх гемороїдальних вузлів. Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями дає змогу уникнути оперативного лікування приблизно у 80% хворих на геморой. Результати дозволяють вважати лігування латексними кільцями ефективним і радикальним методом лікування геморою.

Лікування проводиться після попереднього огляду та обстеження у лікаря проктолога поліклініки.