Нововолинська центральна міська лікарня

Лікування геморою латексними кільцями в проктологічному кабінеті поліклініки.

     Як би Ви не турбувалися і не відкладали візит до лікаря «на потім», але Вам доведеться лікувати геморой. Лігування латексними кільцями – одна з найефективніших і оптимальних процедур, яка допомагає пацієнтам. Така операція відноситься до категорії малоінвазивних, тому що має на увазі мінімальне хірургічне втручання в організмі пацієнта.

                                                   Коли потрібно латексне лігування геморою

Загострення геморою - це причина № 1, коли пацієнти йдуть до проктолога. До цього моменту про видалення ніхто не хоче й чути. Сильний біль, проблеми з дефекацією, кровотечі та інші неприємні симптоми спонукають змінити своє ставлення до проблеми. Деякі намагаються позбутися від проявів хвороби народними методами, але все одно записуються до кваліфікованого проктолога з часом. Найчастіше вони розраховують на медикаментозне позбавлення від своєї проблеми, але через недбале ставлення до здоров'я мазі, свічки та креми можуть не бути достатньо ефективними. В такому випадку латексне кільце при геморої стає найкращим варіантом. Лігування - набагато краща альтернатива повноцінним операціям. Ця процедура дозволяє добитися відмінних результатів без радикального втручання. Через кілька днів хворий може повернутися до свого звичного способу життя. У процедури є деякі недоліки: тимчасовий дискомфорт, невелике запалення та біль. Після накладення латексних кілець пацієнт буде відчувати присутність стороннього тіла в прямій кишці. Завчасне звернення до фахівця, регулярні профілактичні заходи попередять розвиток геморою і хворому не доведеться робити операцію. Лігування латексними кільцями підійде для лікування геморою пацієнтам на різних стадіях. Ця процедура може бути ефективною на другій і третій стадіях захворювання прямої кишки. У пізній формі розвитку хвороби така операція допоможе, лиш якщо немає зовнішніх вузлів. Суть лігування геморою латексними кільцями в тому, що за допомогою накладання тонкого шару латексу на ніжку гемороїдального вузла в ньому порушується циркуляція крові, що призводить до відторгнення через 2-4 дні після процедури. У підсумку утворюється кукса, яка затягується сполучною тканиною.

                           Як проходить процедура лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями

Пацієнта готують до лігування кільцями, а потім проктолог-хірург приступає до процедури. Він використовує в роботі аноскоп, через його просвіт підводить спеціальний вакуумний лігатор з відсмоктуванням до цільового гемороїдального вузла. Внаслідок негативного тиску в медичному обладнанні лікар захоплює вузол і під вакуумом втягує його в голівку інструменту. Спостерігаючи за ростом тиску, хірург надягає латексне кільце на гемороїдальний вузол. На цьому процедура закінчується. Чому для видалення геморою використовують латекс? Цей матеріал дуже еластичний, тому кільця з нього виходять тонкими, маленькими, але міцними. Шляхом поступового здавлювання тканин кільце шириною всього 1 мм за 2-4 дні передавлює гемороїдальний вузол і сприяє його природному видаленню з кишківника. Тривалість процедури – в середньому 10-15 хвилин на один вузол. Це ще раз підтверджує, що латексне лігування гемороїдальних вузлів – малоінвазивна операція, і є дуже ефективною для хворих. Скільки потрібно сеансів для повного позбавлення від геморою? Все залежить від стадії розвитку хвороби й кількості вузлів, які потрібно лігувати. В середньому пацієнту потрібно 2-3 сеансу, тому що за один раз рекомендується обробляти один (максимум два) вузла. Якщо їх розмір значно більше стандартного, пацієнту може знадобитися повторний сеанс через місяць. Відгуки про лігування латексними кільцями в основному позитивні, адже ця процедура позбавляє пацієнтів від захворювання у 8 випадків з 10.  Лікування геморою латексними кільцями проходить без використання анестезії. Це істотно збільшує ситуації, коли може застосовуватися така процедура. Наприклад, є окремі групи пацієнтів, яким протипоказане або небажано знеболювання, наприклад, вагітні жінки. В результаті із застосуванням лігування набагато спростилося лікування геморою у пацієнтів, яким спочатку воно не підходило.

                                              Підготовка до лігування гемороїдальних вузлів

Перед операцією в обов'язковому порядку потрібна консультація проктолога, а також потрібно пройти обстеження і здати стандартних набір аналізів (крові, УЗД черевної порожнини, флюорографію та ін.). Далі пацієнту потрібно почати підготовку до процедури за дві доби: відмовитися від деяких продуктів, які викликають підвищене газоутворення, а за добу провести очисну клізму. На основі цих результатів лікар також вибере оптимальну методику латексного лігування геморою. На розсуд спеціаліста є 2 варіанти: • з використанням механічного лігатора; • з використанням вакуумного лігатора. Лігування вузлів латексними кільцями не вийде провести, якщо в організмі хворого спостерігаються будь-які запальні процеси кишки та анального отвору: парапроктит, анальні тріщини тощо. У такому випадку потрібно або вибрати інший спосіб лікування геморою, або позбутися запалення, а вже після провести видалення.

                                                                       Зверніть увагу!

В деяких випадках може виникнути біль після лігування. Зазвичай це відбувається через одночасне видалення великої кількості вузлів (від трьох і більше). Або при накладенні лігатури на ніжку гемороїдального вузла на рівні лінії гребінця, де багато больових рецепторів. Саме тому досвідчені лікарі проводять поетапне лігування латексними кільцями, наслідки в такому випадку будуть мінімальними. Оптимальний інтервал між процедурами – не менше двох тижнів. Якщо ж у пацієнта виник больовий синдром, який не проходить протягом декількох годин навіть після прийняття сильних знеболювальних препаратів, хірург зобов'язаний провести негайну операцію: розсікти накладене кільце та видалити його. Після процедури потрібен ретельний, лагідний туалет анального отвору.

                                    Як відбувається реабілітація після лігування кільцями

Видалення геморою латексними кільцями – це амбулаторний спосіб лікування захворювання, тому пацієнт лише деякий час буде перебувати в поліклініці. Під час реабілітації пацієнт зобов'язаний дотримуватися розпорядження лікаря. Як мінімум йому забороняється:

• піднімати важкі предмети;

• приймати жирну, гостру їжу, вживати алкоголь;

• активно займатися спортом і ходити в тренажерний зал;

• сидіти понад годину без розминки;

• ходити в сауну, лазню.

Ці призначення потрібно виконувати не менше 2-4 тижнів після процедури. За статистикою, ускладнень після лігування латексними кільцями не виникає, якщо вашим лікуванням займався кваліфікований проктолог-хірург, а також якщо виконувалися всі післяопераційні рекомендації.

Відповіді на всі питання стосовно видалення гемороїдальних вузлів цим методом та лікування інших захворювань прямої кишки пацієнти можуть отримати звернувшись на консультацію до лікаря-проктолога Фіц Ю.М. в кабінет №21 поліклініки з 13 до 16.30 год.