Нововолинська центральна міська лікарня

Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії


Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії функціонує у складі Нововолинської міської лікарні з 1986-го року та надає допомогу пацієнтам, які потребують інтенсивної терапії та анестезіологічного забезпечення оперативних втручань в лікарні при будь-яких захворюваннях. На базі відділення при палатах інтенсивної терапії розгорнуто два сестринські пости та цілодобова робота лікаря-анестезіолога для надання реанімаційної, невідкладної та інтенсивної терапії хворим різноманітного профілю.У палатах лікуються хворі терапевтичного, неврологічного, хірургічного, травматологічного, урологічного профілю. Окремий пост лікаря-анестезіолога розвернуто для надання цілодобової анестезіологічної допомоги в операційних лікарні. Широка спеціалізація роботи відділення дозволяє надавати допомогу всім пацієнтам м. Нововолинська та навколишніх районів, які її потребують.В структурі відділення працюють сім лікарів-анестезіологів (із них 6 вищої кваліфікаційної категорії), які надають необхідну анестезіологічну допомогу в операційних хірургічного, травматологічного, урологічного, акушерсько-гінекологічного, а при необхідності і інших напрямків оперативних втручань.


Забезпечення апаратурою, медичним інструментарієм та медикаментами дозволяє проводити всі види оперативних втручань як з використанням загальної так і реґіонарної анестезій, відповідно до профілю та категорії лікарні. Забезпечуються оперативні втручання не тільки з класичними доступами, але і з малотравматичними (лапороскопічними, малоінвазивними) підходами, що забезпечує швидкий та комфортний післяопераційний період.На 6 ліжках, в середньому за рік, отримують кваліфіковану медичну допомогу до 550 хворих різного профілю, з критичними станами різної етіології, захворюваннями та патологічними синдромами, з середньою тривалістю лікування 3 дні.
У середньому за рік відділенням проводиться до 1000 планових та ургентних загальних знеболювань різних видів. Регіональні методи анестезії займають до 40% від загальної кількості наркозів. Проводиться інгаляційний наркоз севораном. Проводиться спінальна анестезія при кесарьскому розтині у акушерсько-гінекологічному відділенні.
Методики, які застосовуються у відділенні:

 • Відновлення та підтримання порушених функцій життєво важливих органів та систем пацієнтів лікарні.
 • Підготовка та проведення загальної анестезії (наркозу) при операціях, діагностичних і лікувальних процедурах.
 • Пункції, катетеризації центральних вен з вимірюванням ЦВТ.
 • Пролонгована штучна вентиляція легень.
 • Тромболітична терапія.
 • Бронхоскопія.
 • Фіброграстроскопія (зупинка кровотечі з верхніх відділів ШКТ)
 • Пункції та дренування плевральної порожнини.
 • Парентеральне харчування.
 • Сучасні методики загального та регіонального знеболювання та моніторингу.
 • Використання ларингеальної маски для проведення загального знеболювання.
 • Проведення УЗД обстеження в умовах відділення (цілодобово).
 • Проведення ургентного КТ головного мозку при нейротравмі (цілодобово).


У випадку необхідності всі пацієнти проходять курс інтенсивної терапії на палатах відділення, де висококваліфіковані медичні сестри зроблять все, щоб ваше перебування у відділенні було ефективним, з позитивним результатом та з гарними враженнями від лікування.