Нововолинська центральна міська лікарня

Дослідження кліщів на Лаймбореліоз

Про необхідність дослідження кліщів:

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі набули поширення хвороби, що передаються через укуси кліщів, тому важливо проводити дослідження кліщів на наявність збудників небезпечних інфекційних хвороб (зокрема хвороби Лайма).

Захист від укусу кліщів:

Необхідно одягатися у світлий одяг з довгими рукавами і використовувати різні репеленти (відлякуючі комах засоби) та постійно проводити само і взаємоогляд ділянок тіла та одягу.

У випадку виявлення кліща на тілі важливо відразу його зняти (у перші години).

Для кваліфікованого зняття кліща слід звернутися до лікувальної установи (хірургічний кабінет поліклініки; у вихідні дні до чергового хірурга) та обов’язково проконсультуватися у інфекціоніста (сімейного лікаря).

Доставка кліщів на дослідження:

дослідження проводяться у лабораторії особливо небезпечних інфекцій за адресою м. Луцьк, проспект Волі, 55.

Графік роботи лабораторії:

  • понеділок - п’ятниця – 8:00 – 16:00
  • обідня перерва – 13:00 - 14:00

Дослідженню підлягають кліщі та їх німфи, зняті з тіла людини. У випадку видалення кліща живим, для доставки в лабораторію він поміщається в контейнер для забору харкотиння (можна придбати в аптеках). В кришці контейнеру голкою проколюється отвір для доступу повітря, щоб кліщ дихав. У умовах холодильника може зберігатися живий кліщ до 2-х місяців.

У випадку видалення частини кліща, або він поміщається в такий же контейнер на дно якого кладуть невеликий шматок вати зволожений фізіологічним розчином, щоб матеріал не висох. Може зберігатися до 5-ти діб.

Організацію доставки матеріалу здійснює КІЗ (кабінет інфекційних захворювань). Матеріал приймається понеділок – п’ятниця 8:30 – 13:00. каб. № 29 або 31. Пацієнт приносить його особисто.

Якщо кліща виявлено у вихідні дні, або позаробочий час, ємкість утримується у пацієнта вдома в умовах холодильника і приноситься в наступний робочий день у вказані кабінети.

За бажанням людина може самостійно доставити матеріал в лабораторію м. Луцька, дотримуючись умов зберігання і холодового ланцюга при транспортуванні: доставка проводиться у вказані години.

Пам’ятайте, завжди варто захищатись від укусів будь-яких комах, надто кліщів, щоб не захворіти на небезпечні інфекційні хвороби.

Зав. інфекційним відділенням Валентина Володимирівна Бевз